Zarządzanie różnorodnością to temat, który zaczyna być w Polsce coraz bardziej popularny. Nie jest chwilową modą czy fanaberią – jest wyzwaniem, z którym zmaga się lub wkrótce zmagać się będzie każda firma. Różnorodność jest faktem. Część organizacji ignoruje ją, tracąc tym samym wynikające z niej korzyści biznesowe. Przykłady z całego świata dowodzą, że dzisiaj nie powinniśmy już dyskutować o tym, czy różnorodność jest komukolwiek potrzebna, tylko o tym, jak z niej najlepiej korzystać.

 
Chcąc się przekonać, czy i w jaki sposób polskie firmy wykorzystują różnorodny potencjał pracowników, Konfederacja Lewiatan realizuje Barometr Różnorodności – pierwsze ogólnopolskie badanie firm wskaźnikiem Diversity Index, służącym do kompleksowej analizy zarządzania różnorodnością w przedsiębiorstwie.
 
Zapraszam do wzięcia udziału w drugiej edycji Barometru. Jestem pewna, że skorzystanie z Diversity Index posłuży Państwu jako inspiracja do wykraczającego poza dotychczasowe schematy i procedury spojrzenia na organizację i relacje w niej występujące. Przekonają się Państwo, że zarządzanie różnorodnością rzeczywiście się opłaca!
 
> Henryka Bochniarz
Prezydent Konfederacji Lewiatan
 
 
 
Weź udział w kolejnej edycji BAROMETRU RÓŻNORODNOŚCI!
 
Chcesz się przekonać, jak w Twojej firmie wykorzystuje się
różnorodny potencjał pracowników i pracownic?
 
Zapraszamy do udziału w BAROMETRZE RÓŻNORODNOŚCI – ogólnopolskim badaniu firm wskaźnikiem Diversity Index. Obszary, które zostaną objęte badaniem: strategiczne zarządzanie różnorodnością, kultura organizacyjna, struktura zatrudnienia, rekrutacja, rozwój oraz wynagrodzenie.
 
Udział w badaniu jest bezpłatny, zebrane dane mają charakter poufny. Firma, która wypełni ankietę otrzyma indywidualny Indeks Różnorodności (Diversity Index) oraz informację zwrotną zawierającą rekomendacje i przykłady dobrych praktyk z zakresu zarządzania różnorodnością. Będzie także mogła porównać swój wynik ze średnią dla innych firm z tej samej branży, wielkości, regionu i województwa.
 
Każda firma otrzyma specjalny certyfikat potwierdzający udział w badaniu.
 
O terminie kolejnego Barometru Róznorodności poinformujemy wkrótce. 
 
 
Raport z I edycji Barometru Różnorodności (2013) można pobrać tutaj.
Raport z II edycji Barometru Różnorodności (2014) można pobrać tutaj
 
 

 

 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę