Archiwum: !

DIVERSITY INDEX NA KONFERENCJI O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI KOBIET

Przedsiębiorczość kobiet kojarzy się raczej z pojedynczymi sukcesami małych i średnich firm niż z budową innowacyjnej gospodarki. Tymczasem, jak wskazują doświadczenia wielu krajów, polityka systemowego wsparcia dla przedsiębiorczości kobiet ma pozytywny wpływ na poziom kreatywności i konkurencyjności gospodarki. Konferencja zorganizowana jest pod patronatem Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego i we współpracy z organizacją szwedzką WINNET i partnerami projektu dla krajów Bałtyckich Baltic Sea Region Platform for Gender and Economic Growth.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

WYSPA RÓŻNORODNOŚCI NA PIKNIKU KONFEDERACJI LEWIATAN

12 lipca odbyło się doroczne spotkanie w ogrodzie Lewiatana, podczas którego został ogłoszony Manisfest Przedsiębiorców. Podczas pikniku odbył się także minihappening związany z projektem Diversity Index - uczestniczki i uczestnicy spotkania mogli przykleić sobie etykietkę związaną z ich pracą. 

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

POWSTAŁA RADA RÓŻNORODNOŚCI

Zarządzanie różnorodnością to temat, który w coraz większym stopniu zaczyna interesować polskich przedsiębiorców i polskie przedsiębiorczynie. Wychodząc naprzeciw potrzebie synchronizacji aktywności w tym obszarze oraz stworzenia miejsca dialogu w Konfederacji Lewiatan powołano Radę Różnorodności, która 28 czerwca br. zainaugurowała swoją działalność. W jej skład weszli przedstawiciele i przedstawicielki biznesu, organizacji pracodawców, mediów, administracji publicznej i organizacji pozarządowych. 

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

W RÓŻNICACH SIŁA! – relacja z panelu „Partnerstwo dla różnorodności – potencjał, wyzwanie, szansa" (V Kongres Kobiet)

Ile potrzeb konsumenckich, tyle dróg, by je spełnić. Najważniejsza jest efektywność, a ta często rodzi się z różnorodności. Wyrównanie szans, wzajemna tolerancja i wykorzystywanie zróżnicowanych cech osobowości jest niejednokrotnie większym motorem biznesu niż tradycyjne przydzielania funkcji w firmie.
 
Różnorodność to nie tylko rasa, płeć, kolor skóry. To także cechy osobowe, predyspozycje czy potrzeby. O nowych trendach w zarządzaniu różnorodnością oraz wykorzystywaniu różnic w budowaniu sukcesów własnych regionów i firm rozmawiali: Anna Gwoińska,  pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Wielkopolsce, Agata Kaczmarska, dyrektorka HR Aegis Media Polska,  Lech Pilawski, dyrektor Konfederacji Lewiatan, Elżbieta Polak, marszałkini województwa lubuskiego i Dorota Trajder, właścicielka sklepu Intermarche w Świdnicy.  Panel „Partnerstwo dla różnorodności – potencjał, wyzwanie, szansa” odbywał się w ramach projektu Diversity Index.
 

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

12 debat regionalnych Diversity Index. Jednogłośne TAK dla zarządzania różnorodnością.

- Gdyby celem biznesu był tylko zysk, to równie dobrze można byłoby prowadzić działalność mafijną czy przestępczą. Biznes powinien respektować pewne wartości – powiedziała prof. Magdalena Środa podczas wykładu otwierającego dwie ostatnie debaty regionalne Diversity Index, które odbyły się w Kielcach (22 maja) i Zielonej Górze (24 maja). Jedną z tych wartości jest różnorodność zatrudnienia. Tym cenniejsza, że – co potwierdzają badania – przynosi firmie wymierne korzyści finansowe. 

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

Różnorodność zaprocentowała w Szczecinie!

Tworzenie w firmach różnorodnych zespołów oraz kreowanie dla nich przyjaznego środowiska pracy sprzyja bardziej twórczemu podejściu do wykonywanych obowiązków oraz zmniejsza fluktuację pracowników i pracownic - to główny wniosek płynący z naszej debaty regionalnej w Szczecinie. Po prostu zarządzanie różnorodnością się opłaca!

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

Postaw na różnorodność i zarabiaj więcej! Relacja z debaty Diversity Index w Toruniu

Kontynuujemy cykl naszych debat regionalnych, podczas których przekonujemy pracodawców, że różnorodne zespoły nie tylko zwiększają kreatywność i innowacyjność, ale przede wszystkim przynoszą firmie wymierne korzyści finansowe. 13 marca pojechaliśmy do Torunia.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

Relacja z konferencji „Diversity pays! Różnorodność się opłaca!”

8 marca 2013 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się organizowana przez Queer UW, przy współpracy z LGBT Business Forum konferencja „Diversity pays! Różnorodność się opłaca!”. Diversity Index był Partnerem Wydarzenia.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

Relacje z debat Głos Biznesu - Różnorodność Procentuje: Lublin, Kraków, Katowice

Tworzenie w firmach różnorodnych zespołów oraz kreowanie dla nich przyjaznego środowiska pracy sprzyja bardziej twórczemu podejściu do wykonywanych obowiązków oraz zmniejsza fluktuację pracowników i pracownic, co bezpośrednio przekłada się na wymierne korzyści finansowe firmy - to główny wniosek z naszych debat w Lublinie, Krakowie i Katowicach.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

Czy kwoty i parytety mają sens? - relacja z sesji z EFNI 2012

Otwierając debatę poświęconą zwiększaniu udziału kobiet w polityce i biznesie, która odbyła się w ramach trwającego Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, Henryka Bochniarz powiedziała: „Kwoty i parytety nie są mi potrzebne, a ponieważ jestem liberałką nawet ich nie lubię. Lubię natomiast efekty, jakie przynoszą. Bez nich, przy obecnym tempie, osiągnięcie równowagi płci w zarządach spółek i parlamentach zajęłoby ponad 50 lat.". Projekt Diversity Index był Partnerem sesji.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia
pokaż: 10 25 wszystkie
wyświetlane od: 21 do: 30 | strona: 1234
 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę