Archiwum: !

Czy kwoty i parytety mają sens? - relacja z sesji z EFNI 2012

Otwierając debatę poświęconą zwiększaniu udziału kobiet w polityce i biznesie, która odbyła się w ramach trwającego Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, Henryka Bochniarz powiedziała: „Kwoty i parytety nie są mi potrzebne, a ponieważ jestem liberałką nawet ich nie lubię. Lubię natomiast efekty, jakie przynoszą. Bez nich, przy obecnym tempie, osiągnięcie równowagi płci w zarządach spółek i parlamentach zajęłoby ponad 50 lat.". Projekt Diversity Index był Partnerem sesji.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

Panel 3R: Równość, Różnorodność, Rozwój - relacja z IV Kongresu Kobiet

Czym jest różnorodność? Na czym polega zarządzanie różnorodnością? Jakie są korzyści biznesowe z wprowadzania różnorodności do zarządzania? Czy zarządzanie różnorodnością sprawdza się tylko w międzynarodowych korporacjach? Na te pytania starała się odpowiedzieć dziennikarka Kinga Rusin wraz z zaproszonymi gośćmi podczas panelu poświęconego tematyce różnorodności, zorganizowanego przez projekt Diversity Index w ramach IV Kongresu Kobiet. 

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

Diversity Index na IV Kongresie Kobiet!

„Aktywność, Przedsiębiorczość, Niezależność” to hasło czwartej już odsłony dwudniowego święta kobiet z całej Polski i zagranicy, które odbędzie się w dniach 14-15 września 2012 r. Projekt Diversity Index jest Partnerem Merytorycznym IV Kongresu Kobiet.

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

„Mama w pracy” - konkurs dla firm

Jeszcze tylko miesiąc pozostał przedsiębiorcom na zgłoszenie swoich firm do V edycji ogólnopolskiego konkursu „Mama w pracy”. Zgłoszenia można przesyłać do 29 lutego

 

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

Relacja z łódzkiej debaty DIVERSITY INDEX

Czy młody zawsze częściej zmienia pracę niż stary? Czy kobiety są zawsze mniej dyspozycyjne od mężczyzn? Czy osoba z niepełnosprawnością jest zawsze bardziej kosztowna dla firmy niż osoba sprawna? I wreszcie: dlaczego wykorzystywanie potencjału pracowników i pracownic rzeczywiście się opłaca? 25 stycznia br. odbyła się w Łodzi debata dotycząca zarządzania różnorodnością w organizacjach.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

Diversity Index w Gdańsku - relacja z debaty

Z badań wynika, że na ogłoszenie „szukamy kierownika/kierowniczki” odpowiada ok. 30% więcej kobiet niż na takie, w którym jest napisane, że „szukamy kandydata”. Język, którym się posługujemy to zarówno potężna broń przed dyskryminacją, jak i narzędzie do owej dyskryminacji służące. Podczas gdańskiej debaty Diversity Index obalono kilka stereotypów. Ale do zrobienia zostało jeszcze bardzo dużo?.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

Kolejne debaty regionalne: Głos biznesu. Różnorodność procentuje

?Zapraszamy na kolejne debaty regionalne projektu Diversity Index. O różnorodności będziemy dyskutować 25 stycznia w Łodzi oraz 27 stycznia w Gdańsku.

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

Relacja z grudniowych DEBAT DIVERSITY INDEX: GŁOS BIZNESU. RÓŻNORODNOŚĆ PROCETUJE

Czy różnorodność się opłaca? Jak ją tworzyć i nią zarządzać? Czy czeka nas rewolucja na rynku pracy? Projekt Diversity Index rozpoczął serię debat regionalnych dot. zarządzania różnorodnością. Pierwsze spotkania odbyły się 8 grudnia br. we Wrocławiu i 9 grudnia w Poznaniu.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia

Debaty: Głos Biznesu. Różnorodność Procentuje

?Rozpoczynamy serię debat regionalnych w ramach projektu Diversity Index. Pierwsze spotkania już 8 grudnia we Wrocławiu oraz 9 grudnia w Poznaniu.

czytaj więcej...
Kategoria: Zaproszenia

Otwarcie seminarium "Różnorodność, efektywność, sukces"

Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan, oraz Ludwik Sobolewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, oficjalnie powitali uczestników paneli o tematyce biznesowej, które odbyły się w gościnnym budynku GPW w ramach III Europejskiego Kongresu Kobiet. – Giełda podejmuje tematy będące znakiem nowoczesności. Problematyka różnorodności płci w spółkach kapitałowych jest jednym z tych zagadnień – zaczął Ludwik Sobolewski.

czytaj więcej...
Kategoria: Wydarzenia
pokaż: 10 25 50 wszystkie
wyświetlane od: 61 do: 70 | strona: 12345678
 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę