Kategorie !

Pobierz wskaźnik DIVERSITY INDEX

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością

Warto przeczytać !

Różnorodność w pracy - Przewodnik dla małych i średnich przedsiębiorstw

Publikacja ma pomóc w odpowiednim zareagowaniu na te zmiany. Dzięki niej pracodawcy w małych i średnich przedsiębiorstwach powinni otworzyć się na nowe źródła pozyskiwania pracowników oraz możliwości wejścia na nowe rynki.

Podstawą większej otwartości myślenia jest różnorodność!

Promowanie różnorodności ma na celu uświadomienie przedsiębiorstwom możliwości wykorzystywania różnic na rynku pracy i wśród klientów w celu poprawy własnej konkurencyjności i skuteczności radzenia sobie z zaistniałymi zmianami.

Cztery najważniejsze rzeczy, które trzeba wiedzieć na temat różnorodności:
Czasami zamiast hasła „różnorodność” stosuje się następujące pojęcia:

  • „zarządzanie różnorodnością”, „biznesowe zalety różnorodności”, „podróż w stronę różnorodności”, „równość i różnorodność” oraz „różnorodność i włączenie”.
  • Różnorodność nie polega na: zmuszaniu przedsiębiorstw do zatrudniania osób niechcianych albo niepotrzebnych, egzekwowaniu przepisów prawa ani zwiększaniu stopnia urzędowych regulacji.
  • Różnorodność ma na celu zachęcenie przedsiębiorstw do bardziej otwartego myślenia o prowadzonej działalności i kierowania się zasadami logiki zamiast znacznie bardziej ryzykownego wyczucia.
  • Koncepcja różnorodności pasuje do przedsiębiorstw o każdej wielkości, a jej realizację można uprościć, dostosowując do własnych potrzeb.

Podręcznik możesz pobrać bezpłatnie.

Dodany: 24 sierpnia 2011 Kategoria: Ogólne
 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę