Kategorie !

Pobierz wskaźnik DIVERSITY INDEX

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością

Warto przeczytać !

Przeciwdziałanie dyskryminacji

W ramach projektu „Przeciwdziałaj dyskryminacji – to nie jest trudne” przygotowano podręcznik, prezentujący w jednolitej formie możliwości przeciwdziałania dyskryminacji w społecznościach lokalnych (wprowadzenie do problematyki dyskryminacji, możliwe formy realizacji działań przeciwdziałających dyskryminacji, kontakty z organizacjami zajmującymi się działaniami na rzecz osób i grup dyskryminowanych, możliwości pozyskania środków finansowych na realizację projektów w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji).

W ramach projektu powstała również wystawa, składająca się z plakatów prezentujących sceny z codziennego życia oraz podstawowe informacje o sytuacji osób i grup dyskryminowanych ze względu na wiek, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne/ narodowe, wyznanie i orientację seksualną. Podręcznik został rozesłany do wszystkich gmin w Polsce, dzięki czemu zainteresowane osoby otrzymały informacje, w jaki sposób można prowadzić działania na rzecz społeczności lokalnych w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji.

Wykorzystywanie wydanego podręcznika oraz wystawy w projektach społeczności lokalnych przyczynia do przeciwdziałania dyskryminacji, a tym samym zwiększenia uczestnictwa osób wykluczonych w życiu lokalnych społeczności.

Zapraszamy do zapoznania się podręcznikiem „Jak zorganizować wydarzenie antydyskryminacyjne”. Publikacja, przygotowana przez osoby zawodowo zajmujące się przeciwdziałaniem dyskryminacji, stanowi praktyczne kompendium wiedzy niezbędnej do organizacji takiego wydarzenia.

Podręcznik możesz pobrać bezpłatnie

przeciwdziałaj dyskryminacji

Źródło: http://www.przeciwdzialajdyskryminacji.pl

Na stronie dostępna jest także galeria zdjęć.

 

Dodany: 24 sierpnia 2011 Kategoria: Ogólne
 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę