Kategorie !

Pobierz wskaźnik DIVERSITY INDEX

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością

Warto przeczytać !

Posłanka Grodzka do biznesmenów: Bądźcie przyjaźni gejom

- Kreowanie wizerunku firmy, jako otwartej na gejów i lesbijki się opłaca - przekonywała Anna Grodzka śląskich przedsiębiorców podczas spotkania Głos Biznesu: Różnorodność Procentuje, która odbyła się 30 listopada 2012 w Katowicach. Popierała ją filozofka Magdalena Środa.

Grodzka przyjechała do Katowic, by uświadomić śląskim przedsiębiorcom, jakie trudności spotykają na rynku pracy osoby homoseksualne i transpłciowe. - Już na etapie szukania zatrudnienia nie wiedzą, czy mogą pochwalić się w CV pracą na rzecz organizacji LGBT. Później wahają się, czy się ujawnić, czy wypada im się upomnieć o przywileje socjalne dla partnera oraz jak reagować na ewentualną dyskryminację. A przecież trudno być wydajnym pracownikiem, nie mogąc być w pełni sobą - przekonywała Grodzka.

Powoływała się na amerykańskie badania, które wykazały, że homoseksualiści, którzy ujawnili w firmie swą orientację i zostali zaakceptowani, pracują o wiele lepiej niż ci zakamuflowani. Wtórowała jej Środa, przekonując, że zróżnicowany pod względem poglądów i doświadczeń zespół jest bardziej innowacyjny.

Aby zachęcić przedsiębiorców do tolerancji, Grodzka wraz z kilkoma innymi osobami powołała LGBT Business Forum, które będzie organizować szkolenia HR-owców i tworzyć ranking firm przyjaznych osobom homoseksualnym i transpłciowym. - Środowisko LGBT jest solidarne. W Polsce to 2,5 mln potencjalnych konsumentów o sile nabywczej 800 mld zł - zauważyła Grodzka.

Źródło: wyborcza.pl
 

Dodany: 6 stycznia 2013 Kategoria: Ogólne
 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę