Kategorie !

Pobierz wskaźnik DIVERSITY INDEX

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością

Warto przeczytać !

Kobiety w Sodexo

W Polsce kobiety stanowią w Sodexo 60% osób zatrudnionych w Sodexo, z czego 47% to Menedżerki, a 50% Dyrektorki. 8 marca 2013 roku Sodexo obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet na całym świecie, aby podkreślić osiągnięcia kobiet w różnych dziedzinach życia. Sodexo jest przekonane, że dobre samopoczucie ludzi jest kluczowym źródłem wydajności i postępu zarówno firm, jak i osób prywatnych.
 
12 testymoniali uzupełnionych o statystyki Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju
 
Inicjatywa Sodexo z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 2013 obejmuje 8-dniową, internetową prezentację zawierającą spostrzeżenia 12 kobiet – Klientek Sodexo, pracowniczek i liderek opinii - z Brazylii, Chile, Stanów Zjednoczonych, Indii, Francji, Austrii, Włoch i różnych sektorów rynku, w tym obrony, sprawiedliwości, edukacji i korporacji. Kobiety te przedstawią swój pogląd na temat jakości życia w ich codziennym środowisku, jak również ich osobiste wskazówki dla lepszej jakości życia. 
 
Na zlecenie Sodexo Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przeprowadziła obiektywny przegląd kobiecej percepcji jakości życia. Przegląd ten opiera się na analizie OECD’s Better Life Index – unikalnym wskaźniku stworzonym przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w 2011 roku. Kluczowe wyniki podkreślają zadowolenie kobiet z życia w porównaniu z mężczyznami oraz profesjonalne aspekty, takie jak podział płci, reprezentacja kobiet i ich rozwój w świecie korporacyjnym.
 
Kobiety w sercu firmy
 
Przez wiele lat różnorodność i integracja były istotnymi elementami rozwoju Sodexo. W związku z tym Sodexo jest przekonane, że równowaga płci jest kluczową wartością firmy. Promowanie kobiet to długofalowy priorytet Sodexo.  W 2009 roku Sodexo uruchomiło inicjatywę SWIFt (Międzynarodowe Forum Talentów wśród Kobiet w Sodexo). Zespół 25 kobiet na wyższych stanowiskach menedżerskich zachęca kobiety w Sodexo do podejmowania wyzwań i identyfikuje główne przeszkody do awansowania kobiet i realizacji ich inicjatyw w firmie. Wdrożenie jednostki operacyjnej dedykowanej tematowi różnorodności płci w ramach Sodexo, koncentruje się na awansowaniu kobiet w strukturach firmy oraz dba o rozwój osobisty i zawodowy kobiet o wysokim potencjale.
 
Różnorodność i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu: najważniejsze osiągnięcia w 2013 roku
 
Globalne inicjatywy pozwoliły Sodexo dokonać znacznego postępu w zakresie różnorodności i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu. W 2013 roku kobiety w Sodexo stanowią 38% zatrudnionych Dyrektorów i ponad 40% pracuje na stanowiskach kierowniczych. Zgodnie z celami wyznaczonymi przez Michel’a Landel’a, Prezesa Grupy Sodexo, reprezentacja kobiet wśród 300 menedżerów wyższego szczebla wzrosła do 23% (z 16% w 2007 roku).
 
Michel Landel, Prezes Grupy Sodexo: Jestem przekonany, że społeczeństwo może bardzo skorzystać z większej różnorodności i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu, zarówno w sferze przedsiębiorstw, jak i w sektorze publicznym. Sodexo ma wyznaczone konkretne cele w sferze różnorodności. Organizacja pracuje nad nimi i jestem dumny z pracy, która została dotychczas wykonana prze nasze zespoły. Mimo tej pracy, przed nami jeszcze długa droga. Sodexo świadczy usługi dla 75 milionów konsumentów dziennie, z czego połowa to kobiety. Nasza zdolność do skutecznego reagowania na ich oczekiwania zależy również od naszych postępów w zakresie różnorodności i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.
 
Źródło: informacja prasowa
Dodany: 8 marca 2013 Kategoria: Ogólne
 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę