Kategorie !

Pobierz wskaźnik DIVERSITY INDEX

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością

Warto przeczytać !

Posłanka Grodzka do biznesmenów: Bądźcie przyjaźni gejom

- Kreowanie wizerunku firmy, jako otwartej na gejów i lesbijki się opłaca - przekonywała Anna Grodzka śląskich przedsiębiorców podczas spotkania Głos Biznesu: Różnorodność Procentuje. Popierała ją filozofka Magdalena Środa. Zapraszamy na relację katowickiej "Gazety Wyborczej" z debaty Diversity Index na Śląsku (30 listopada 2012).

czytaj więcej...

Dodany: 6 stycznia 2013 Kategoria: Ogólne

Coming outy w rodzinie Jody'ego Huckaby'ego - wywiad z dyrektorem PFLAG

Co roku na Gwiazdkę moi rodzice dowiadywali się, że kolejny z ich synów jest gejem. Z Jodym Huckabym, dyrektorem PFLAG (Parents, Families and Friends of Gays and Lesbians), organizacji założonej 40?lat temu z inicjatywy kobiety, która postanowiła zaprotestować przeciwko traktowaniu, jakiego doświadczał pod koniec lat 60. jej syn, rozmawia Katarzyna Surmiak-Domańska z "Wysokich Obcasów".

Jody Huckaby gościł w Polsce na zaproszenie Kampanii Przeci Homofobii we współpracy z ambasadą USA w ramach projektu '"Akademia zaangażowanego rodzica''. KPH planuje na rok 2013 kolejną edycję tego cyklu warsztatów dla rodziców lesbijek i gejów.

czytaj więcej...

Dodany: 6 stycznia 2013 Kategoria: Ogólne

Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością - praktyczny przewodnik

Dlaczego nie można głaskać psa przewodnika? Czy dziecko z wadami wrodzonymi może przyjść na świat w każdej rodzinie? Czy mogę powiedzieć osobie niewidomej „do zobaczenia”? Poznaj zasady savoir-vivre'u wobec osób z niepełnosprawnością. Publikacja zaadaptowana przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych

czytaj więcej...

Dodany: 6 stycznia 2013 Kategoria: Ogólne

Obalamy mity nt. kwot dla kobiet w biznesie!

Komisja Europejska przyjęła w środę (14 listopada) budzącą ogromne kontrowersje propozycję legislacyjną ws. promocji kobiet w biznesie. KE proponuje, by do 2020 roku kobiety stanowiły 40 proc. członków rad nadzorczych spółek giełdowych, z czego wyłączone będę małe i średnie firmy. Przedstawiamy komentarz na ten temat ekonomistki dr Ewy Rumińskiej-Zimny ze Szkoły Głównej Handlowej.

czytaj więcej...

Dodany: 9 grudnia 2012 Kategoria: Ogólne

Jak zarządzać różnorodnością? - przewodnik Komisji Europejskiej

Jesteś właścicielem/właścicielką mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa i chciał(a)byś dowiedzieć się, czym jest zarządzanie różnorodnością? Zachęcamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem Komisji Europejskiej.

czytaj więcej...

Dodany: 9 grudnia 2012 Kategoria: Ogólne

KRRiT chce wymóc na nadawcach większą dbałość o niepełnosprawnych odbiorców

Na zbyt małą liczbę programów telewizyjnych z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością narządów wzroku i słuchu zwracali uwagę uczestnicy środowej konferencji "Rola telewizji w przełamywaniu barier". Zgodnie z prawem jest to 10 proc. czasu nadawania.

czytaj więcej...

Dodany: 29 marca 2012 Kategoria: Ogólne

Kobiety awansują! Jak wspierać różnorodność kadr menedżerskich?

Transparentna polityka rekrutacji i doskonalenia zawodowego, żeby zatrzymać kobiety   w kadrach menedżerskich. „Audyty równości”, żeby zmierzyć faktyczny poziom realizacji polityki różnorodności. Czy wreszcie elastyczne warunki miejsca i czasu pracy, żeby ułatwić godzenie ról zawodowych i prywatnych. Jest wiele praktycznych narzędzi, które wspierają rozwój kobiet w firmie. Kluczowe pozostają jednak wsparcie i przykład płynące ze strony Zarządu oraz indywidualne programy rozwoju – podpowiada McKinsey&Company w swoim badaniu Women Matter 4.

czytaj więcej...

Dodany: 2 listopada 2011 Kategoria: Ogólne

Mamy się od kogo uczyć. Inspirujące historie kobiet biznesu.

Polskie i międzynarodowe badania potwierdzają: Polki-menedżerki nie mają się od kogo uczyć – brakuje rozpowszechnionych wzorców kobiet, które osiągnęły sukces w biznesie. Dyskusję z tym wnioskiem podjęła Dorota Warakomska zapraszając kobiety sukcesu – z różnych branż, o różnych doświadczeniach i priorytetach – na lekcję kobiecego stylu zarządzania i umiejętności podejmowania strategicznych decyzji. Kobiety, mówiąc o przebiegu swojej kariery są inspiracją dla osób już pracujących, robiących karierę, i dla tych, które znajdują się na progu pracy zawodowej.

czytaj więcej...

Dodany: 2 listopada 2011 Kategoria: Ogólne

Jak zwiększyć wpływ kobiet na zarządzanie firmami? Dobre Praktyki

W zarządach –  tylko 12%, na stanowisku prezesa zarządu – zaledwie 6%.  Im wyżej, tym mniej. Bardzo niski udział kobiet w organach zarządczych potwierdza tegoroczne badanie Giełdy Papierów Wartościowych. Od trzech lat liczba kobiet na decyzyjnych stanowiskach w polskich spółkach giełdowych spada. Goldman Sachs, Deutsche Bank, McKinsey&Company – międzynarodowe autorytety w analizie ekonomicznej również nie pozostawiają wątpliwości. Zwiększanie liczby kobiet na decyzyjnych stanowiskach w biznesie przekłada się bezpośrednio na poprawę wyników finansowych.

czytaj więcej...

Dodany: 2 listopada 2011 Kategoria: Ogólne

Raport Menedżerka sukcesu 2011. Szanse i ograniczenia karier kobiet w Polsce

Zapraszamy do zapoznania się z raportem Polish Professional Women Network (PWnet)

czytaj więcej...

Dodany: 24 sierpnia 2011 Kategoria: Ogólne

pokaż: 10 25 50 wszystkie
wyświetlane od: 41 do: 50 | strona: 123456
 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę