Kategorie !

Pobierz wskaźnik DIVERSITY INDEX

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością

Warto przeczytać !

Więcej równości, więcej korzyści w gospodarce - raport Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Czym jest lepka podłoga, szklany sufit, aksamitne getto i co mają wspólnego z sytuacją kobiet na rynku pracy? Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, we współpracy z Konfederacją Lewiatan, w ramach projektu „Równość kobiet i mężczyzn w procesach podejmowania decyzji ekonomicznych – narzędziem zmiany społecznej" opublikowało raport „Więcej równości, więcej korzyści w gospodarce" analizujący sytuację kobiet i mężczyzn na stanowiskach decyzyjnych w polskiej gospodarce w latach 2010-2013. Do tej pory nie było w Polsce tak szerokiego opracowania tego zagadnienia. 
czytaj więcej...

Dodany: 29 lipca 2014 Kategoria: Ogólne

Kobiety w biznesie - Deloitte

Sytuacja na rynku pracy wskazuje na nierówność szans pomiędzy kobietami a mężczyznami, czego odzwierciedleniem jest chociażby niski odsetek kobiet na stanowiskach kierowniczych. W odpowiedzi na tę sytuację, firma Deloitte rozwija program Kobiety w biznesie, który jest częścią strategii Deloitte Inclusion and Diversity. 

czytaj więcej...

Dodany: 15 maja 2014 Kategoria: Ogólne

Świat uczy się różnorodności

Według najnowszego raportu Economist Intelligence Unit (EIU) na temat różnorodności w biznesie (2014), aż 83% badanych dyrektorów HR twierdzi, że posiadanie zróżnicowanego zespołu pozwala efektywniej pozyskiwać i utrzymywać klientów, co przekłada się na lepszą kondycję finansową firmy. 80% z nich deklaruje, że w kolejnych latach zarządzanie różnorodnością będzie jedną z kluczowych przewag konkurencyjnych na rynku pracy, ale i największym od ponad dekady wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć organizacjom. - Artykuł pochodzi z portalu Outsourcingportal.pl. 

czytaj więcej...

Dodany: 5 maja 2014 Kategoria: Ogólne

Różnorodność i równe szanse w Bristish Council

British Council buduje zaufanie pomiędzy Brytyjczykami i osobami z innych krajów. Praca w tej organizacji wymaga nawiązywania relacji z ludźmi z różnych środowisk i kultur. Dlatego też efektywne zarządzanie różnorodnością i promowanie równych szans zostały uznane przez British Council za bardzo istotny aspekt.

czytaj więcej...

Dodany: 1 maja 2014 Kategoria: Ogólne

Zarządzanie różnorodnością - prawo i praktyka

Zapraszamy do lekury nowej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Zarządzanie różnorodnością - prawo i prakyka.

czytaj więcej...

Dodany: 23 kwietnia 2014 Kategoria: Ogólne

Migający awatar i tłumacz dla głuchoniemych. Poznaj technologię znoszącą bariery!

Za kilka lat problem komunikacyjny z osobami niesłyszącymi może zupełnie zniknąć. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii, które powstają w Polsce, ale zachwycają już cały świat.
czytaj więcej...

Dodany: 21 kwietnia 2014 Kategoria: Ogólne

W UE wciąż lepiej być mężczyzną

Mimo że różnice w traktowaniu kobiet i mężczyzn w UE powoli się zmniejszają, to jednak tzw. słaba płeć wciąż jest rzeczywiście słabsza - wynika z opublikowanego w poniedziałek unijnego sprawozdania dotyczącego równouprawnienia płci. Pod względem finansowym szczególnie upośledzone są wdowy i kobiety samotnie wychowujące dzieci – dochody ponad jednej trzeciej z nich są niewystarczające.

czytaj więcej...

Dodany: 14 kwietnia 2014 Kategoria: Ogólne

Równe traktowanie w reklamie - konferencja

7 kwietnia br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Równe traktowanie w reklamie”.

czytaj więcej...

Dodany: 7 kwietnia 2014 Kategoria: Ogólne

Luka płacowa, czyli co zrobić, żeby kobiety nie zarabiały mniej? - konferencja

26 marca br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja zorganizowana przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania dotycząca luki płacowej.

czytaj więcej...

Dodany: 26 marca 2014 Kategoria: Ogólne

Rośnie rola kobiet na rynku pracy

Działania na rzecz równouprawnienia na rynku pracy zaczynają przynosić efekty. To jednak dopiero początek zmian, co potwierdzają zróżnicowane poglądy Polaków na ten temat. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Work Service przez Instytut Millward Brown na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków wynika, że 40% badanych wciąż dostrzega dyskryminację kobiet na rynku pracy, około 30% jest przeciwnego zdania lub nie ma zdecydowanej opinii. 

czytaj więcej...

Dodany: 10 marca 2014 Kategoria: Ogólne

'Ty? Rok z dzieckiem w domu?!' Dziennikarki 'Wyborczej' zostały matkami na 100 proc.

Kasia tak się obawia, że na rocznym rodzicielskim "wypadnie z obiegu", że już piątego dnia po porodzie zaczęła na odległość współpracować z redakcją. Natalia przeciwnie: - Pewnie że się boję, że po roku o mnie zapomną. Ale odmawiam bania się zostać matką.
 
Autorki tekstu: Katarzyna Staszak, Natalia Waloch-Matlakiewicz, "Gazeta Wyborcza".
 
czytaj więcej...

Dodany: 29 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

LGBT Business Forum zaprasza do udziału w ankiecie na temat LGBT na rynku pracy

LGBT Business forum zaprasza wszystkie osoby nieheteroseksualne do wzięcia udziału w „Badaniu rynku i środowiska pracy osób LGBT w Polsce 2014””. Badanie zostało przygotowane przez polską organizację LGBT Business Forum.

czytaj więcej...

Dodany: 27 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

Publikacja ISP: Różni, ale równi. Prawo a równe traktowanie cudzoziemców w Polsce

Stworzenie efektywnej polityki integracyjnej – uwzgledniającej potrzeby różnych grup imigrantów i umożliwiajacej zapewnienie im równego i pełnego członkostwa w zyciu publicznym – to wciąż duże wyzwanie dla wielu państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym dla Polski.

czytaj więcej...

Dodany: 24 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

Dyskryminacja wielokrotna - opracowanie Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej

Opracowanie "Dyskryminacja wielokrotna - historia, teorie, przegląd badań" autorstwa Dominiki Cieślikowskiej i Natalii Saraty to przystępne wprowadzenie do problematyki dyskryminacji wielokrotnej - sytuacji nierównego traktowania, którego doświadczają jednostki ze względu na swoją przynależność do wielu róznych grup

czytaj więcej...

Dodany: 20 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

Łączy nas różnorodność - publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją „Łączy nas różnorodność!” – przewodnikiem wskazującym, jak zarządzać różnorodnością w miejscu pracy z pomocą Karty Różnorodności. 

czytaj więcej...

Dodany: 2 stycznia 2014 Kategoria: Ogólne

Oświadczenie Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania w sprawie nieprawdziwych interpretacji pojęcia gender

Wiele opinii i interpretacji pojęcia gender, jakie pojawiły się w publicznych komentarzach w ostatnich tygodniach, wymaga zdecydowanej reakcji i wyjaśnień znaczenia tego terminu w kontekście dążeń do równouprawnienia kobiet i mężczyzn, a więc jednego z obszarów działań, którymi zajmuje się biuro Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Jest to o tyle istotne, że pojęciu gender, którym już od dawna zajmuje się polska i światowa nauka, przypisuje się nieprawdziwe znaczenia i próbuje udowadniać, że gender to niszczenie rodziny, seksualizacja dzieci, dowolność wyboru płci czy odrzucanie macierzyństwa. Ponieważ samo określenie brzmi obco, a komentatorzy używający nieprawdziwych argumentów nie posługują się rzetelną wiedzą, a jedynie nieuzasadnionymi wyobrażeniami, wyjaśniam, co następuje.

czytaj więcej...

Dodany: 23 grudnia 2013 Kategoria: Ogólne

Krajowy program działań na rzecz Równego Traktowania na lata 2013-2016

Krajowy Program Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2013-2016, przygotowany został w biurze pełnomocniczki rządku ds. równego traktowania Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

czytaj więcej...

Dodany: 19 grudnia 2013 Kategoria: Ogólne

Niepełnosprawni w pracy: pięć milionów powodów, żeby ich zatrudniać

Niepełnosprawni to ponad 12 proc. społeczeństwa - czyli 5 mln osób. Część ukończyła studia, ma doświadczenie i specjalistyczną wiedzę zawodową, ale pracodawcy ich unikają. Czy słusznie? Artykuł powstał we współpracy Diversity Index z "Gazetą Wyborczą". Autorka tekstu: Marta Piątkowska, "Gazeta Wyborcza".

czytaj więcej...

Dodany: 16 grudnia 2013 Kategoria: Ogólne

Firmy będą skazane na różnorodność - wywiad z Małgorzatą Lelińską

Jeżeli przedsiębiorcy w ciągu najbliższych 20 lat nie zaczną lepiej wykorzystywać potencjału kobiet, osób 50+, obcokrajowców czy niepełnosprawnych, to zabraknie im rąk do pracy. Jak sprawdzić, czy firma jest przygotowana do tzw. zarządzania różnorodnością? ROZMOWA z Małgorzatą Lelińską, ekspertką w departamencie funduszy europejskich Konfederacji Lewiatan, koordynatorką merytoryczną Diversity Index.

Artykuł powstał we współpracy Diversity Index z "Gazetą Wyborczą". Autorka tekstu: Marta Piątkowska, "Gazeta Wyborcza".

 

czytaj więcej...

Dodany: 16 grudnia 2013 Kategoria: Ogólne

Raport z I edycji Barometru Różnorodności

Zarządzanie różnorodnością to temat, który coraz bardziej interesuje przedsiębiorców i przedsiębiorczynie na całym świecie. Pracodawcy i pracodawczynie dostrzegają korzyści wynikające z wprowadzenia polityki zarządzania różnorodnością, jakimi są m.in. większa lojalność osób zatrudnionych, większa kreatywność zespołów, innowacyjność działania, lepsza odporność firmy na kryzys czy wyższa rentowność.  Czy tak jest również w Polsce?

Pierwsza odsłona Barometru Różnorodności w ramach projektu Diversity Index Konfederacji Lewiatan. 

czytaj więcej...

Dodany: 27 listopada 2013 Kategoria: Ogólne

Kobiety napędzają gospodarkę. Ale nie w Polsce.

Krok po kroku świat wyrównuje szanse kobiet i mężczyzn. W dostępie do edukacji, stanowisk kierowniczych i politycznych funkcji. Ale to nie fanaberia bogatych, tylko demograficzna konieczność. Notowania Polski spadają od lat. Tekst Agnieszki Filipiak z "Gazety Wyborczej" (3 XI 2013).

czytaj więcej...

Dodany: 4 listopada 2013 Kategoria: Ogólne

Diagnoza Społeczna: Kobiety mniej zarabiają, ale nie czują się dyskryminowane.

Według Diagnozy Społecznej kobiety w Polsce zarabiają mniej od mężczyzn, ale nie czują się dyskryminowane. Prof. Janusz Czapiński tłumaczy to przywiązaniem do tradycyjnego podziału ról, minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz - dystansem do słowa "dyskryminacja". Tekst pochodzi z "Gazety Wyborczej".

czytaj więcej...

Dodany: 4 listopada 2013 Kategoria: Ogólne

Eksperyment: radni i urzędnicy usiedli na wózkach inwalidzkich

Niepełnosprawni posadzili radnych i urzędników na wózki, by spróbowali przejechać przez krawężniki przy przejściach dla pieszych. Szczególnie przez te, które nie są obniżone lub obniżono je źle. Artykuł pochodzi z "Gazety Wyborczej Częstochowa".

czytaj więcej...

Dodany: 28 października 2013 Kategoria: Ogólne

Wskazówki dla personelu recepcji/sekretariatu w zakresie obsługi klienta ze specjalnymi potrzebami

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego opracowała publikację dotyczącą obsługi w sekretariatach klientów ze specjalnymi potrzebami.

czytaj więcej...

Dodany: 28 października 2013 Kategoria: Ogólne

Najnowsze raporty Unii Europejskiej dotyczące równości kobiet i mężczyzn

14 października 2013 Komisja Europejska opublikowała dwa ważne raporty - raport podsumowujący pierwszą połowę wdrażanie Strategii równości kobiet i mężczyzn (Mid-term review of the Strategy for equality between women and men 2010-2015) i raport o kobietach na pozycjach przywódczych i dyrektorskich w Unii Europjeskiej (Report on women and men in leadership positions in the European Union 2013) .

czytaj więcej...

Dodany: 22 października 2013 Kategoria: Ogólne

Relacja z konferencji "Zarządzanie różnorodnością na rzecz wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu"

100 decydentów oraz najważniejszych liderów biznesu, organizacji pozarządowych i administracji publicznej z Unii Europejskiej przybyło do Warszawy, aby wziąć udział w międzynarodowym wydarzeniu poświęconym znaczeniu różnorodności w biznesie. Konferencja zorganizowana została przez Komisję Europejską, Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu – koordynatora Karty Różnorodności w Polsce. Spotkanie wysokiego szczebla: "Zarządzanie różnorodnością na rzecz wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu" (ang. High Level Event „Diversity Management for Inclusive Growth”) odbyło się 17 października br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
czytaj więcej...

Dodany: 22 października 2013 Kategoria: Ogólne

Cyfrowa nierównowaga płci

W europejskim sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) pracuje zbyt mało kobiet – wynika z najnowszego badania KE. Tymczasem równowaga płci mogłaby przynieść gospodarce nawet 9 mld euro rocznie. Kobiety zatrudnione w ICT zarabiają prawie 9 proc. więcej niż w innych sektorach, mają większe możliwości elastycznego kształtowania czasu pracy, rzadziej są zagrożone bezrobociem.

czytaj więcej...

Dodany: 14 października 2013 Kategoria: Ogólne

Programy współdziałania ONZ i biznesu w zakresie wprowadzania innowacji na rynku pracy w ramach IW EQUAl Genderowy index problemów. Genderowy index rozwiązań.

Raport przedstawia najważniejsze problemy dotyczące równych szans obu płci na rynku pracy i możliwości ich rozwiązań. 

czytaj więcej...

Dodany: 8 października 2013 Kategoria: Ogólne

1 października - Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Starzejemy się – każdy z nas z osobna i jako społeczeństwo. Z prognoz GUS na lata 2008-2035 wynika, że udział osób w wieku poprodukcyjnym będzie stale wzrastał i w roku 2035 będą one stanowiły 26,7% ogółu ludności Polski, co oznacza wzrost o 11 proc. w stosunku do roku 2007.

czytaj więcej...

Dodany: 1 października 2013 Kategoria: Ogólne

Rozmawiajmy i uczmy o różnorodności - zaproszenie na konferencję naukową do Białegostoku

Społeczeństwo polskie się zmienia, przychodzi nowe, inne, nieznane. Jak rozmawiać i uczyć o różnorodności zarówno tej narodowej, etnicznej, jak i seksualnej - aby skutecznie przeciwdziałać dyskryminacji i nietolerancji? O tym będzie można podyskutować w Białymstoku. 

czytaj więcej...

Dodany: 24 września 2013 Kategoria: Ogólne

Zatrudnienie osób niepełnosprawnych wyzwaniem dla polskiego biznesu

Do 2030 roku polski rząd planuje zwiększyć poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych o 20-30 punktów procentowych – w szczególności na otwartym rynku pracy. To oznacza, że firmy już teraz powinny planować w swoich strategiach HR-owych narzędzia, dzięki którym będą mogły wykorzystać potencjał osób niepełnosprawnych. Główne czynniki przesądzające o zatrudnieniu tych osób, to przede wszystkim korzyści finansowe związane z nieopłaceniem składki na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) i uzyskaniem dofinansowania – to główne wioski z analizy tematycznej "Nieobecni na rynku pracy", przygotowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

czytaj więcej...

Dodany: 10 września 2013 Kategoria: Ogólne

Raport Komisji Europejskiej Gendered Innovations – How Gender Analysis Contributes to Research

Zapraszamy do zapoznania się z raportem Komisji Europejskiej pn. "Gendered Innovations – How Gender Analysis Contributes to Research”.

czytaj więcej...

Dodany: 3 września 2013 Kategoria: Ogólne

TACY SAMI - nowy cykl dokumentalny TVP 1 o aktywizacji zawodowej kobiet

TVP1 już w sierpniu zaprasza na nowy cykl dokumentalny pod tytułem „Tacy Sami”. W 13. odcinkach widzowie poznają historie kobiet, które po dłuższej przerwie wracają na rynek pracy. Emisja premierowego odcinka serii 12 sierpnia o godz. 13.25.

czytaj więcej...

Dodany: 26 lipca 2013 Kategoria: Ogólne

Różnorodność rzeczywiście procentuje - badanie Think Tank

Pracownice i pracownicy z firm i instytucji wspierających różnorodność czują wyższą satysfakcję zawodową niż Ci, których organizacje różnorodności nie wspierają. Zdecydowana większość badanych dostrzega korzyści z budowania zespołów różnorodnych pod względem płci i wieku. Wskazują m.in. na szerszą perspektywę w procesie rozwiązywania problemów, lepszą atmosferę pracy, wyższą kreatywność zespołów oraz możliwość transferu wiedzy. To główne wnioski, płynące z czerwcowego badania Think Tank dot. rozwoju zawodowego kobiet i mężczyzn.

czytaj więcej...

Dodany: 23 lipca 2013 Kategoria: Ogólne

USA: Transseksualne kobiety wygrały procesy o dyskryminację w miejscu pracy dzięki ustawie o prawach obywatelskich

Pierwszy raz w historii władze federalne USA popierają transseksualne pracowniczki, które mówią, że były dyskryminowane ze względu na swoją tożsamość płciową. Tekst Sunnivie Brydum z Codziennika Feministycznego.

czytaj więcej...

Dodany: 22 lipca 2013 Kategoria: Ogólne

Prace nad krajowym programem ws. równego traktowania dobiegają końca

Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz kończy prace nad Krajowym Programem Działań na rzecz Równego Traktowania. To nie jest program działalności mojego biura, ale program działań całego rządu - podkreśla w rozmowie z PAP.

czytaj więcej...

Dodany: 22 lipca 2013 Kategoria: Ogólne

Bochniarz: Wyślijmy prezesów na tacierzyński

Zwykle w źle zarządzanych firmach ciąża jest zagrożeniem. To właśnie tu szefowie twierdzą, że wydłużone urlopy macierzyńskie czy tacierzyńskie są dla nich ryzykowne - mówi Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. Rozmawia Agnieszka Kublik z "Gazety Wyborczej".

czytaj więcej...

Dodany: 9 lipca 2013 Kategoria: Ogólne

Młodzi i seniorzy założyli kawiarnię

Smak babcinej szarlotki, aromatyczny zapach robionego przez nią kompotu, a wszystko w otoczeniu nowoczesnego designu. To właśnie efekt wzajemnego szacunku, cierpliwości i zrozumienia artystów i kucharzy niemal trzech pokoleń.

czytaj więcej...

Dodany: 24 czerwca 2013 Kategoria: Ogólne

Kobiety w Sodexo

W Polsce kobiety stanowią w Sodexo 60% osób zatrudnionych w Sodexo, z czego 47% to Menedżerki, a 50% Dyrektorki. 8 marca 2013 roku Sodexo obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet na całym świecie, aby podkreślić osiągnięcia kobiet w różnych dziedzinach życia. Sodexo jest przekonane, że dobre samopoczucie ludzi jest kluczowym źródłem wydajności i postępu zarówno firm, jak i osób prywatnych.

czytaj więcej...

Dodany: 8 marca 2013 Kategoria: Ogólne

Nie pisze, nie mówi, pracuje

Przedszkolaki mają po 15, 16 lat. Ich opiekun dopiero cztery lata temu sam skończył przedszkole. Nie ma w Polsce drugiego takiego pracownika. Polecamy artykuł autorstwa Wojciecha Karpieszuka ("Gazeta Wyborcza") o 29-letnim Kubie Łozińskim, pracowniku warszawskiego Przedszkola Specjalnego nr 213. Świetny przykład zarządzania różnorodnością w praktyce.

czytaj więcej...

Dodany: 17 stycznia 2013 Kategoria: Ogólne

Posłanka Grodzka do biznesmenów: Bądźcie przyjaźni gejom

- Kreowanie wizerunku firmy, jako otwartej na gejów i lesbijki się opłaca - przekonywała Anna Grodzka śląskich przedsiębiorców podczas spotkania Głos Biznesu: Różnorodność Procentuje. Popierała ją filozofka Magdalena Środa. Zapraszamy na relację katowickiej "Gazety Wyborczej" z debaty Diversity Index na Śląsku (30 listopada 2012).

czytaj więcej...

Dodany: 6 stycznia 2013 Kategoria: Ogólne

Coming outy w rodzinie Jody'ego Huckaby'ego - wywiad z dyrektorem PFLAG

Co roku na Gwiazdkę moi rodzice dowiadywali się, że kolejny z ich synów jest gejem. Z Jodym Huckabym, dyrektorem PFLAG (Parents, Families and Friends of Gays and Lesbians), organizacji założonej 40?lat temu z inicjatywy kobiety, która postanowiła zaprotestować przeciwko traktowaniu, jakiego doświadczał pod koniec lat 60. jej syn, rozmawia Katarzyna Surmiak-Domańska z "Wysokich Obcasów".

Jody Huckaby gościł w Polsce na zaproszenie Kampanii Przeci Homofobii we współpracy z ambasadą USA w ramach projektu '"Akademia zaangażowanego rodzica''. KPH planuje na rok 2013 kolejną edycję tego cyklu warsztatów dla rodziców lesbijek i gejów.

czytaj więcej...

Dodany: 6 stycznia 2013 Kategoria: Ogólne

Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością - praktyczny przewodnik

Dlaczego nie można głaskać psa przewodnika? Czy dziecko z wadami wrodzonymi może przyjść na świat w każdej rodzinie? Czy mogę powiedzieć osobie niewidomej „do zobaczenia”? Poznaj zasady savoir-vivre'u wobec osób z niepełnosprawnością. Publikacja zaadaptowana przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych

czytaj więcej...

Dodany: 6 stycznia 2013 Kategoria: Ogólne

Obalamy mity nt. kwot dla kobiet w biznesie!

Komisja Europejska przyjęła w środę (14 listopada) budzącą ogromne kontrowersje propozycję legislacyjną ws. promocji kobiet w biznesie. KE proponuje, by do 2020 roku kobiety stanowiły 40 proc. członków rad nadzorczych spółek giełdowych, z czego wyłączone będę małe i średnie firmy. Przedstawiamy komentarz na ten temat ekonomistki dr Ewy Rumińskiej-Zimny ze Szkoły Głównej Handlowej.

czytaj więcej...

Dodany: 9 grudnia 2012 Kategoria: Ogólne

Jak zarządzać różnorodnością? - przewodnik Komisji Europejskiej

Jesteś właścicielem/właścicielką mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa i chciał(a)byś dowiedzieć się, czym jest zarządzanie różnorodnością? Zachęcamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem Komisji Europejskiej.

czytaj więcej...

Dodany: 9 grudnia 2012 Kategoria: Ogólne

KRRiT chce wymóc na nadawcach większą dbałość o niepełnosprawnych odbiorców

Na zbyt małą liczbę programów telewizyjnych z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością narządów wzroku i słuchu zwracali uwagę uczestnicy środowej konferencji "Rola telewizji w przełamywaniu barier". Zgodnie z prawem jest to 10 proc. czasu nadawania.

czytaj więcej...

Dodany: 29 marca 2012 Kategoria: Ogólne

Kobiety awansują! Jak wspierać różnorodność kadr menedżerskich?

Transparentna polityka rekrutacji i doskonalenia zawodowego, żeby zatrzymać kobiety   w kadrach menedżerskich. „Audyty równości”, żeby zmierzyć faktyczny poziom realizacji polityki różnorodności. Czy wreszcie elastyczne warunki miejsca i czasu pracy, żeby ułatwić godzenie ról zawodowych i prywatnych. Jest wiele praktycznych narzędzi, które wspierają rozwój kobiet w firmie. Kluczowe pozostają jednak wsparcie i przykład płynące ze strony Zarządu oraz indywidualne programy rozwoju – podpowiada McKinsey&Company w swoim badaniu Women Matter 4.

czytaj więcej...

Dodany: 2 listopada 2011 Kategoria: Ogólne

Mamy się od kogo uczyć. Inspirujące historie kobiet biznesu.

Polskie i międzynarodowe badania potwierdzają: Polki-menedżerki nie mają się od kogo uczyć – brakuje rozpowszechnionych wzorców kobiet, które osiągnęły sukces w biznesie. Dyskusję z tym wnioskiem podjęła Dorota Warakomska zapraszając kobiety sukcesu – z różnych branż, o różnych doświadczeniach i priorytetach – na lekcję kobiecego stylu zarządzania i umiejętności podejmowania strategicznych decyzji. Kobiety, mówiąc o przebiegu swojej kariery są inspiracją dla osób już pracujących, robiących karierę, i dla tych, które znajdują się na progu pracy zawodowej.

czytaj więcej...

Dodany: 2 listopada 2011 Kategoria: Ogólne

Jak zwiększyć wpływ kobiet na zarządzanie firmami? Dobre Praktyki

W zarządach –  tylko 12%, na stanowisku prezesa zarządu – zaledwie 6%.  Im wyżej, tym mniej. Bardzo niski udział kobiet w organach zarządczych potwierdza tegoroczne badanie Giełdy Papierów Wartościowych. Od trzech lat liczba kobiet na decyzyjnych stanowiskach w polskich spółkach giełdowych spada. Goldman Sachs, Deutsche Bank, McKinsey&Company – międzynarodowe autorytety w analizie ekonomicznej również nie pozostawiają wątpliwości. Zwiększanie liczby kobiet na decyzyjnych stanowiskach w biznesie przekłada się bezpośrednio na poprawę wyników finansowych.

czytaj więcej...

Dodany: 2 listopada 2011 Kategoria: Ogólne

Raport Menedżerka sukcesu 2011. Szanse i ograniczenia karier kobiet w Polsce

Zapraszamy do zapoznania się z raportem Polish Professional Women Network (PWnet)

czytaj więcej...

Dodany: 24 sierpnia 2011 Kategoria: Ogólne

Przeciwdziałanie dyskryminacji

?W ramach projektu „Przeciwdziałaj dyskryminacji – to nie jest trudne” przygotowano podręcznik, prezentujący w jednolitej formie możliwości przeciwdziałania dyskryminacji w społecznościach lokalnych (wprowadzenie do problematyki dyskryminacji, możliwe formy realizacji działań przeciwdziałających dyskryminacji, kontakty z organizacjami zajmującymi się działaniami na rzecz osób i grup dyskryminowanych, możliwości pozyskania środków finansowych na realizację projektów w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji).

czytaj więcej...

Dodany: 24 sierpnia 2011 Kategoria: Ogólne

Różnorodność w pracy - Przewodnik dla małych i średnich przedsiębiorstw

Publikacja ma pomóc w odpowiednim zareagowaniu na te zmiany. Dzięki niej pracodawcy w małych i średnich przedsiębiorstwach powinni otworzyć się na nowe źródła pozyskiwania pracowników oraz możliwości wejścia na nowe rynki.

czytaj więcej...

Dodany: 24 sierpnia 2011 Kategoria: Ogólne

Różnorodność w firmach

Coraz większa liczba firm europejskich wdraża strategie dotyczące różnorodności i równości, nie tylko z przyczyn etycznych i prawnych, ale także z powodu korzyści biznesowych, jakie można przez to uzyskać. Do najważniejszych korzyści należy: udoskonalenie rekrutacji, dostęp do szerszego kręgu wysoko wykwalifikowanych pracowników, poprawa wizerunku firmy i jej reputacji, większa innowacyjność oraz lepsze możliwości sprzedaży.

czytaj więcej...

Dodany: 24 sierpnia 2011 Kategoria: Ogólne

pokaż: 10 25 50 wszystkie
wyświetlane od: 1 do: 53 | strona: 1
 

Serwis internetowy Diversity Index używa cookies i podobnych technologii. Więcej informacji w Polityka cookies

^ Wróć na górę